m
About Factory

Pellentesque habitant morbi tristique ore senectus et netus pellentesques Tesque habitant.

Follow Us On Social

Rezervasyon İptali ve No-Show Düşürme Yöntemleri

Rezervasyon İptali ve No-Show Düşürme Yöntemleri

geç iptaller ve no-show

Günümüzde, pilates stüdyoları, yoga merkezleri, SPA salonları ve Fitness tesisleri, rezervasyon sistemi ile çalışmalarını yürütmektedir. Kimi zaman bu rezervasyonlarda ciddi oranda iptaller yaşanmakta ve bu da tesisleri zor duruma sokarak, maliyetleri yükseltmektedir. Bununla beraber bazı müşteriler de no show yapmakta yani rezervasyonlarını haber vermeden iptal ederek, gelmemektedir. Bu da karlılığı kötü anlamda etkileyen en önemli sorunlardan birisidir.

Haber vermeden yapılan iptaller ve geç iptaller firmaların faaliyetlerine zarar vermektedir. Bu durum geliri azaltmakta, zamanınızı çalmakta ve diğer müşterileri de engellemektedir. Bununla alakalı bir takım çalışmalar yaparak, durumun önüne geçmek ve sorunları gidermek mümkündür.  Peki rezervasyon iptalleri ve no showlardan doğan zararların önüne geçebilmek için ne gibi önlemler alınabilir?

No-show ve geç iptaller için ücret almak:

Eğer no show ve geç iptaller için ücret talep etmiyorsanız, şimdi tam sırası. Bu müşterilerin sadakatini arttırmak için uygulanacak en iyi yöntemlerden birisidir. Küçük bir finansal olgu, insanların rezervasyonlarını iptal etmeden önce iki kere düşünmesini sağlar. Bu nedenle bu gibi durumlarda ücret almak, zararınızı ciddi anlamda azaltabilir.

Müşterilerinize yeni düzenlemelerinizi net bir biçimde anlatın:

Hayata geçireceğiniz bu yeni politikayı müşterilerinize net bir biçimde anlatmanız gerekmektedir. Bu uygulamayı neden hayata geçirdiğinizi, bunun herkes için en mantıklı adım olduğunu müşterilerinize anlatmalısınız. Bu şekilde onlar da sizi zor durumda bırakmak istemeyecek ve no show ile geç rezervasyon iptalleri yaşanmayacaktır. Yeni politikanızı müşterinize anlatırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, bunu müşterilerden daha fazla para kazanmak için yapmadığınızı anlatmaktır.

Düzenlemelerinizi basit tutun:

Birçok fitness işletmesi geç iptal politikasını zorlaştırmaktadır. Basit bir düzenleme oluşturmak, müşteriler için de daha iyi olacaktır. Bu nedenle düzenlemelerinizi karmaşık değil de basit bir biçimde hazırlamalısınız. Bu yaklaşımla geç iptaller ve no-showlarda ciddi oranda bir düşüş göreceksiniz.

Eğer sizler de merkezinizde yaşanan geç rezervasyon iptali ve no-showlar konusunda sorun yaşıyorsanız ve bu durum karlılığınızı ciddi oranda etkiliyorsa, mutlaka üstte bahsettiğimiz ipuçlarından yararlanmalısınız.

Lapis hakkında detaylı bilgi almak ve tesisinize Lapis kurulumu yaptırarak müşterimiz olmak için lütfen butona tıklayın.