m
About Factory

Pellentesque habitant morbi tristique ore senectus et netus pellentesques Tesque habitant.

Follow Us On Social

Stüdyo ve Spa Alanları İçin Tasarım Önerileri

Stüdyo ve Spa Alanları İçin Tasarım Önerileri

Günümüzde spor ve sağlık sektörü ciddi anlamda büyümekte ve gelişmektedir. Bu anlamda da birçok Yoga Stüdyo, Fitness Stüdyo veya Spa salonu açılmaya başlanmış ve daha birçok girişimci de bu konuda hazırlıklar yürütmektedir. Biz de bu yazımızda sizlere uygun salonlar için lokasyon önerilerinden, mekan içi tasarımına kadar geniş bir rehber hazırladık.

Yeni bir işletme açmak isteyen herkes ilk olarak şunu sorar “Nasıl, ne zaman ve nereden başlamalıyım?”. Bu hususta en önemli nokta ilk etapta lokasyondur.

Lokasyona dikkat:

İlk önce yeni mekanınızın nerede olması gerektiğini iyi bir biçimde analiz etmeniz gerekmektedir. Lokasyon mutlaka müşterilerin kolay bir biçimde ulaşabileceği bir yer olmalıdır. Bununla beraber görünürlük de çok önemlidir. İnsanların sıklıkla kullandığı bir cadde ya da sokakta mekan açmak, salonunuzun daha çok müşteri çekmesini sağlayacaktır.

Müşteriyi zorlamamalı:

Bilirsiniz, müşterileri merdivenleri ve zor ulaşılacak yerleri sevmezler. Bu nedenle eğer üst katlarda bir mekan tutmayı planlıyorsanız, mutlaka asansörlü bir yer seçmelisiniz. Bununla beraber hem müşterileriniz hem de çalışanlarınız için otopark yerinin olması da artı bir puan olacaktır.

Mekanın büyüklüğünü iyi ayarlamalı:

Yoga, fitness, pilates ya da spor salonu açacaksınız peki size ne kadar bir alan lazım? Bu sorunun cevabı ayarlayacağınız mekanı doğru seçmeniz için önemlidir. Ne kadar çok hizmet ve yöntem sunacaksanız, ihtiyacınız olan alan o kadar fazla olacaktır. Bu nedenle öncelikle nasıl ve ne kadar hizmet vereceğinizi iyi analiz etmeniz gerekmektedir.

Düzeninizi iyi kurmalısınız: Yeni mekanınızı iyi bir biçimde kullanmanın en iyi yolu, ergonomik kaygılardır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç şey bulunmaktadır:

  • Tüketicilere ve yoldan geçenlere, işletmenizde eğlenceli ve ilginç bir şey olduğunu açıkça belirtmeniz gerekmektedir.
  • Pencereli bir zemin katında bulunuyorsanız, dışarıdan eğlenceli bir görüntü sunmanız gerekebilir. Örneğin içerisini sandalye ile doldurursanız sıkıcı bir ofis gibi görünebilirsiniz.
  • Alanın iyi aydınlatıldığından ve girişin ferah olduğundan emin olmanız gerekir.

Tüm bu önerilerin dışında işletmenizi iyi bir biçimde yönetmek istiyorsanız Lapis’in size sunduğu spor salonu çözümlerini de kullanarak, işlerinizi ciddi anlamda kolay bir hale getirebilirsiniz.

Lapis hakkında detaylı bilgi almak ve tesisinize Lapis kurulumu yaptırarak müşterimiz olmak için lütfen butona tıklayın.